Ve čtvrtek 22. února se od 17:00 v historickém srdci Českého Krumlova otevřely dveře restaurace Depo pro pilotní projekt „Gastro Challenge, vol. 1: Tatarák“. Devět předních regionálních restaurací se zde utkalo v první sérii chystané gastrosoutěže o nejlepší, nekrásnější a nejchutnější tatarák. Ochutnávaly necelé dvě stovky příchozích. Z akce by se mohla stát tradice a být začátkem atraktivní kulinářské série.

Své dovednosti porovnali zkušení kuchaři devíti vyhlášených restaurací – Le Jardin, Hostinec DEPO Český Krumlov, Hotel Grand, ZDROJ, Pivovarská restaurace, Klika Kitchen, VRÁTNICE, Krumlovský mlýn a Stodola Lipno. Ti všichni předvedli své dovednosti v přípravě tohoto ikonického pokrmu. Hosté, mezi které patřili místní krumlovští gurmáni i příchozí turisté, měli tu čest ochutnat a posoudit jednotlivé druhy tataráků a svým hlasováním rozhodnout o tom, kdo se stane jihočeským králem tataráků.

Roman Veselý, ředitel restaurace Depo (vítěz kategorie Vege) a spoluorganizátor soutěže, říká: „S radostí jsme přivítali milovníky kulinářského umění. Přišly se podívat necelé dvě stovky strávníků, a to nás hned na poprvé moc těší. Je to naše první akce tohoto typu a věříme, že bude v oblibě i nadále. Následovat budou například soutěže na téma chřest nebo barbecue.“

Na 1. místě skončila restaurace Le Jardin.Mě baví vařit od malička a i tato výzva mě přiměla se účastnit. Rozhodně jsem do přípravy dal veškerou svoji vášeň a kreativitu. Očekával jsem, že naše tataráky nadchnou každého, kdo je ochutná a ono se to ukázalo,“ uvádí zdejší šéfkuchař Adam Jelínek.

Miroslav Magerstein, ředitel hotelu Relax na Lipensku a zároveň provozovatel soutěžící restaurace Krumlovský mlýn k tomu dodává: „Tahle soutěž je určitě skvělá příležitost ukázat, že se v jižních Čechách na Krumlovsku a Lipensku skvěle vaří. Přál jsem všem našim soupeřům šťastnou ruku.“

„Soutěž podtrhuje krumlovskou snahu o uznání kulinářských tradic a inovací. Za sebe mohu říci, že jsem nadšený z toho, jak se jednotlivé soutěžící restaurace předvedly. Jako porotce jsem mohl ochutnat všechno a byla to lahoda,“ uvádí Martin Kovář, krumlovský patriot a porotce.

Pro nejlepší soutěžící byly připravené hodnotné ceny. „Ceny byly rozděleny zvlášť pro soutěžící a zvlášť pro hodnotitele z řad veřejnosti. Vítěz si odnesl poukaz na ubytování v luxusním hotelu Latrán v Českém Krumlově nebo sud plzeňského piva. Nejlépe hodnocení kuchaři si odnesli poukázky do barbershopu Gentlemen’s Club. Diváci si také odnesli ceny například dvě noci pro dva v hotelu Bellevue v Českém Krumlově, nebo thajskou masáž v salonu Ban Tai,“ uzavřela manažerka restaurace v hotelu Bellevue Olga Šestáková, která stojí za celým nápadem.