Největší ubytovatelé na Lipensku jsou zhruba v polovině jarních prázdnin spokojení s obsazeností ve svých hotelových resortech. Klienti své pobyty neodříkají a když v přírodě sníh chybí a leží pouze na sjezdovce, využívají jiných forem zábavy.

Ani na tuto dobu nezvykle teplé počasí neodradilo rodiny s dětmi od návštěvy své oblíbené destinace, která sahá od Stožce po Rožmberk. „Letošní zima začala skvěle, ale asi se ze sněhu vydala hned v úvodu. Sleduji předpověď počasí, zatímco v Alpách hustě sněží u nás nic. Je to škoda a z pohledu milovníků sněhu smutná podívaná. Presto nás těší, že infrastruktura lipenských podnikatelů je natolik kvalitní, že udrží hosty i bez sněhu,“ uvádí Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska.

V Lipno Lake Resortu v Lipně nad Vltavou mají obsazenost lepší než loni a během února se blíží stem procentům.  „Pobyty hosté neodříkají. Lyžovat se stále ještě dá a my nabízíme i alternativy k lyžování. Například všichni naši hosté mají během pobytu vstup do Aquaworldu Lipno zdarma a zdarma od nás obdrží i rodinné vstupné do Klášterů Český Krumlov s interaktivní historickou hernou pro děti i dospělé,“ uvádí zdejší ředitel Luboš Krejza.

Na tento výkyv počasí jsme obratem zareagovali a hosté si u nás za zvýhodněné ceny mohou zapůjčit kola, elektrokola, koloběžky i elektrokoloběžky,“ dodává Veronika Hrabalová z půjčovny Lipnocentrum.

Aktuální obsazenost se pohybuje kolem 80 %, rušení pobytů je opravdu velmi malé. Výhled na zbytek prázdnin je obdobný, místo tedy ještě je a pokud si chce někdo užít jarní prázdniny na kole i lyžích, jedinečná možnost,“ uvádí Jiří Gruntorád, tiskový mluvčí společnosti Lipnoservis.

Průměrnou obsazenost okolo 70 procent mají během února ve Wellness hotelu Frymburk. „Nabízíme aquaworld, saunový svět, svět pod hladinou, máme co nabídnout. Klienti své pobyty neruší,“ uvádí zdejší manažerka Simona Flöringová.Do hotelu se vejde 250 lidí.

Téměř šedesáti procentní obsazenost mají v únoru hotelovém resortu Relax v Dolní Vltavici. Také tady mají kvalitní wellness služby, které hosté využívají. Kola máme k dispozici, ale zájem o ně zatím není, hosté využívají wellness, navíc pozorujeme, že k nám jezdí i hosté z okolních penzionů nebo hotelů, které wellnessem nedisponují, tedy např. středisko wellness jako takové z tohoto těží – kdyby byl sníh, tyto hosté by k nám nejezdili. Výhodou je i to, že tito hosté se u nás také navečeří,“ uvedl zdejší manažer Martin Prokeš.

Výhled na březen tradičně tak optimistický není. „Březnová obsazenost je zatím horší než loňská. V prvních dvou prázdninových týdnech a o Velikonocích dosahuje padesáti procent. Věříme, že se situace ještě zlepší. Chystáme se hostům nabídnout další zpestření jejich pobytu jako je například plavba parníkem po Lipně. Chceme to udělat okamžitě, jakmile budou lodě na vodě,“ uvádí Luboš Krejza. Ve frymburském Wellness hotelu mají obsazeno z padesáti procent, část z hostů už ale tvoří firemní akce.