Současné trendy turismu a další zajímavá témata přinesl 8. ročník odborné konference cestovního ruchu Travelcon 2024. Ten začal ve čtvrtek 18. dubna na českobudějovickém Výstavišti v Národním pavilonu Z. Na zájemce čekaly dva dny plné přednášek, workshopů a diskuzí s odborníky z oblasti cestovního ruchu.

Podle Petra Soukupa, ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu, letošní ročník představil nové pohledy na cestovní ruch, inspirované praktikami a úspěchy našich sousedů z Polska, Německa, Rakouska a Slovenska. Úvodního slova se ujali mimo jiné zástupci Jihočeského kraje a města České Budějovice. Náměstek hejtmana František Talíř připomněl, že jde rozměrem o jedinou akci tohoto typu v České republice a letos navíc s rekordní účastí přes 450 účastníků. Dagmar Škodová Parmová, primátorka Českých Budějovic, považuje odbornou konferenci za významný počin, která veřejnost seznámí s nejnovějšími trendy v oblasti cestovního ruchu, které lze v jihočeské metropoli využít nejen v letní turistické sezóně, ale i mimo sezónu, v celoroční návštěvnosti města a jižních Čech. Program dvoudenní konference  poskytl poutavou formou různorodý pohled na cestovní ruch, od zajímavých lokalit až po inovativní projekty a digitální platformy.

„My jsme se snažili ten pomyslný vějíř témat co nejvíce roztáhnout do největší šířky, to znamená, že tématem byla umělá inteligence, kongresová turistika, marketingové kampaně, ale třeba i to, jak z méně známých míst učinit místa, která dokáží prodat svou kvalitu, aniž by byla zaplavena davy turistů,“ dodává Petr Soukup, ředitel JCCR.

Travelcon 2024 i letos ukázal, že cestovní ruch je neustále rozvíjející se oblastí a má potenciál využít nové technologie ke zlepšení zážitku turistů a cestovatelů.