Pro omlazení vozového parku zakoupila prachatická nemocnice dvě nová sanitní vozidla, která nahradí starší vozy. Nemocnice tak pokračuje v obnově vozového parku sanitek, kterých má momentálně celkem 10 včetně rezervních. Sanitky Ford Transit Custom byly pořízeny podle investičního plánu a vyšly nemocnici zřizovanou Jihočeským krajem na 2 715 800 Kč bez DPH.

Jde o vysoce moderní vozidla s pojízdným lůžkem, křeslem a klimatizací pro zajištění maximálního pohodlí pro převážené pacienty a v neposlední řadě i pro řidiče. Prostor kabiny je vybaven protiskluznou dezinfikovatelnou podlahou a obložením, nezávislou klimatizací a topením, tepelnou a hlukovou izolací, držáky kyslíkových lahví, vnitřním osvětlením a dalším vybavením tak, aby byly splněny požadavky současné platné legislativy,“ popisuje výhody nových sanitek vedoucí provozně technického oddělení Nemocnice Prachatice, a.s. Jan Švík.

„Sanitky jsou oproti předchozím vozům prostornější, s výkonnějším motorem, jsou vybaveny pojízdnými nosítky, infarktovým křeslem i nezávislým topením v prostoru pro pacienty. Hlavně ale dostaly nový kabát – krásný grafický design, který na první pohled zaujme šumavskou grafikou a napovídá, kam patří – do Šumavského podhůří pod úpatí hory Libín“, doplňuje předseda představenstva prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Sanitky budou díky svému vybavení sloužit jako převozové vozy pro pacienty, jejichž zdravotní stav vyžaduje lékařskou pomoc prachatické nemocnice a nemají jinou možnost přepravy. Současně budou využívány jako převozové sanity na vysoce specializovaná odborná vyšetření, kterými nemocnice v Prachaticích nedisponuje.