V sobotu 16. března 2024 představil nově zrekonstruovaný Pivovar Rožmberk ve městě Rožmberk nad Vltavou své nejnovější pivo – SPORT BEER. Toto speciální nízkoalkoholické pivo, obohacené o živé kultury a enzymy, je věnováno nejen cyklistům a vodákům, ale všem, kteří vedou aktivní životní styl a chtějí si přitom vychutnat skvělé pivo.

V Rožmberku byl tento víkend slavnostně představený nový přírůstek do jihočeské pivovarnické rodiny s názvem SPORT BEER. Ten byl uvařený v nově zrekonstruovaném Pivovaru Rožmberk. SPORT BEER je svrchně kvašená osmička, která má 2,5 promile alkoholu. Je uvařená z českého chmele Kazbek a amerických chmelů Sterling a Amarillo a díky tomu má velký říz.

Oprava pivovaru vybudovaného Vilémem z Rožmberka v roce 1590 a přestavěného hrabaty z rodu Buquoy v 70. letech 19. století vyšla na více než 140 milionů korun. Rekonstrukce začala na jaře roku 2022. Ještě předtím museli budovu, která sloužila jako hotel, vyklidit.

„SPORT BEER není jen obyčejné pivo. Je to vyjádření naší vášně pro zdravý životní styl, symbolizuje lásku k pivovarnictví a sportu. Jsme hrdí, že můžeme nabídnout produkt, který nejen skvěle chutná, ale je i prospěšný pro vaše zdraví,“ uvedl majitel Pivovaru Rožmberk Martin Neudörfl.

Křestu nového piva se zúčastnili významní hosté, mezi nimiž nechyběl ani senátor Tomáš Jirsa: „Je úžasné vidět, jak Rožmberk nad Vltavou ožívá novými inovacemi, které ctí místní tradice. SPORT BEER je příkladem, jak může být pivovarnictví propojeno s aktivním způsobem života, který je pro tento region tak typický,“ uvedl Jirsa.

Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska, který se slavnostního otevření rovněž zúčastnil, k tomu dodává: „Martin Neudörfl se svým hotelem U Martina je zakládajícím členem Turistického spolku Lipenska, a již tehdy projevoval ambice obnovit pivovar v Rožmberku. Jeho cílevědomost a neúnavná práce jsou důkazem, že bychom se neměli bát mít velké sny, které se snažíme uskutečnit. Věřím, že tento pivovar a jeho piva se stanou magnetem pro návštěvníky celých jižních Čech a toto pivo tak dostane další rozměr, kterým je spojování regionu.“

Hrdost nad novým pivovarem vyjádřil starosta Rožmberka nad Vltavou, Bohuslav Čtveráček: „Jsme nesmírně pyšní, že Rožmberk nad Vltavou se může pochlubit pivovarem, který je vzorem moderního podnikání s ohledem na zdraví a tradice. Jsem moc rád, že máme ve městě šikovné podnikatele a také se s nimi snažíme spolupracovat a podporovat je v jejich aktivitách. SPORT BEER jistě přiláká do našeho města nové návštěvníky a posílí jeho postavení na mapě turistických výletů.“

Projekt nové cyklostezky, vedoucí kolem Pivovaru Rožmberk, je jen třešničkou na dortu pro všechny, kdo se vydají objevovat krásy regionu na kole nebo v kajaku na Vltavě. SPORT BEER je tedy nejen oslavou pivovarnictví a zdravého životního stylu, ale stává se i symbolem propojení tradice a inovace v srdci Jižních Čech.

Dej Bůh štěstí!