Mírně opožděný vánoční dárek dostaly obce Všemyslice a Temelín v těsném okolí jihočeské jaderné elektrárny. Na obecní úřady zamíří ze společnosti ČEZ dva elektromobily VW e-Golf s velmi malým nájezdem. Úředníci je využijí k cestám v katastru obcí i mimo ně.

Bílý e-Golf s méně necelými 25 000 najetými kilometry bude nově parkovat nejčastěji před obecním úřadem v obci Temelín. Elektromobil s nízkými provozními náklady se stává novým služebním autem nejen pro starostu, ale hlavně úředníky, kteří denně řeší agendu v jednotlivých částech obce i třeba Českých Budějovicích.

„Máme 11 místních částí, prakticky každý den se v některé z nich děje něco, co vyžaduje naši přítomnost. Stejně tak často musíme jezdit do Týna nad Vltavou nebo Budějovic, navíc plánujeme fotovoltaiku na střechy, takže část roku bychom měli jezdit úplně zdarma. Z tohoto pohledu je pro nás elektromobil ideální,“ říká starosta Temelína Josef Váca.

Prakticky stejné auto zamíří i do další obce, která se nachází v těsném sousedství jaderné elektrárny – Všemyslic.

„Vzájemných výborných vztahů si moc vážíme. Města a obce v okolí podporujeme dlouhodobě a systémově. A když je to možné, využíváme nejen běžný sponzoring, ale i hmotné dary, stejně jako je tomu v tomto případě,“ dodává vedoucí útvaru jaderná komunikace společnosti ČEZ Petr Šuleř.

Ročně míří z firmy ČEZ do nejbližšího okolí jihočeské jaderné elektrárny na základě takzvaných rámcových smluv 15 milionů korun. Další peníze mohou města a obce získat formou menších reklamních smluv, případně právě formou věcných darů či příspěvků Nadace ČEZ.

Zdroj a celý text: kurzy.cz