Už v sobotu 22.6.2024 se v Lipně nad Vltavou otevře nová naučná stezka k ovčínu, která návštěvníkům připomene dávné životy místních osadníků. Poskytne informace o tom, jaká fauna a flóra je v této oblasti doma a návštěvníci načerpají i mnoho dalších informací o jedinečné lokalitě šumavské přírody. Stezka obsahuje mnoho interaktivních prvků, takže ani děti se nudit nebudou. Měří 2,7 km. Má mírný profil se startem u výstupu z lanové dráhy Lipno Express a s cílem u nástupu na lanovou dráhu Promenádní. Maskotem stezky je šumavská ovce, kterou na trase návštěvníci potkají.

Slavnostní otevření se bude konat u výstupu lanové dráhy Lipno Express. Začátek v 10:00. Konec je naplánován na 16:00. Každý, kdo přijede, nebo přijde se může těšit na tematické dílničky, ukázky tkaní na stavu, prodej vlněných výrobků, pohádku o ovečce a další doprovodný program. V rámci slavnostního otevření stezky bude po celý den pro děti lanová dráha Promenádní zdarma. Auta bude možné zadarmo zaparkovat na hlavním parkovišti P1 a odtud vyjet lanovou dráhou Lipno Express na vrchol, nebo se k němu projít. „Stezka je určena pro celé rodiny, je interaktivní, a proto doporučujeme dopředu stáhnout aplikaci Lesní svět. Dozvíte se nejenom mnohem více informací, ale uslyšíte zvuky zvířat a básničky na vlastní uši,“ doplňuje tiskový mluvčí areálu Jiří Gruntorád.

Nový bod na gastro mapě Lipna

Mimo naučné stezky se slavnostně otevírá i nové bistro Kramec. To návštěvníci najdou též hned vedle výstupu z lanové dráhy Lipno Express. Jedná se o další bod na gastro mapě Lipna, kde si návštěvníci dopřeji kvalitní pokrmy od lokálních dodavatelů a zpracované v místím řeznictví Kramolínský vůl. V sobotu zde můžete ochutnat i mnoho specialit přímo z udírny. Tím ale gastro zážitky na Lipně nekončí. Pokud patříte k milovníkům jahod, pak si rozhodně nenechte ujít jahodový víkend na Lipně. V cukrárně Povidloň na Vás budou čekat jahodové zákusky v mnoha variacích. Na menu je například linecký košíček se žloutkovým krémem a čerstvými jahodami, tvarohová kostka s tvarohovým krémem a jahodami, listový řez z Mascarpone krémem, Amaretem a jahodami, větrník s vanilkovým krémem a jahodami, anebo jahodové koláče, jahodová limonáda jahodový sorbet a jahodová zmrzlina s jogurtem.

Přijaté kalorie pak mohou návštěvníci spálit výšlapem na Stezku korunami stromů, v Království lesa, kde na děti čekají animace zdarma, nebo sjezdem na sjezdových koloběžkách až na lipenské náměstíčko před restauraci Stodola.

Více informací na lipno.info