Místostarosta Českého Krumlova Dalibor Uhlíř (ČK rozumem a srdcem – Nezávislí) už nebude používat titul inženýr, který měl před jménem čtvrtstoletí. Vystudoval českou pobočku Newport University v Ostravě a v úterý na tiskové konferenci prokázal, že dostal diplom, podle kterého může používat jak titul MBA, tak inženýrský titul. Škola však neměla pro udělení titulu inženýr potřebnou akreditaci.

Právu to v úterý potvrdil sám místostarosta, který dal po stížnostech na sociálních sítích své diplomy k posouzení právníkům. „Na základě dodaných dokumentů nelze potvrdit oprávněnost používání tohoto titulu,“ citoval Uhlíř závěry advokátní kanceláře, kterou si na posouzení najal. Americká škola, kterou studoval, už v České republice nepůsobí.

Místostarosta zároveň prohlásil, že také proto přestává titul inženýr používat, ale bude se snažit o jeho uznání.

„V současné době jsem kontaktoval Vysokou školu ekonomickou UK v Praze, aby posoudila i rozsah studia, zda odpovídá inženýrskému titulu,“ konstatoval Uhlíř.

Chce prý, aby mu byl titul inženýr uznán, protože v devadesátých letech se věnoval studiu naplno. „Je to pro mě osobní záležitost. V té době se mi narodily dvě děti a musel jsem do té školy dojíždět. Stálo mě to hodně času a chci i proto tuto certifikaci získat,“ konstatoval Uhlíř.

Sankcí za neoprávněné užívání titulu se neobává. „I podle advokátů jsem jednal v dobré víře,“ podotkl Uhlíř. Místostarosta však bude muset čelit otázkám i na čtvrtečním zastupitelstvu v Českém Krumlově, kde bude opozice zřejmě požadovat jeho odvolání. Koaliční partneři však za místostarostou Uhlířem stojí. „Jde nám o to, jakou práci vykonává pro město. Nezáleží mi na tom, jestli má titul za jménem nebo před jménem,“ reagoval na otázku Práva Alexander Nogrády (ANO).

Zdroj: Novinky.cz