Krumlovský vodácký maraton přilákal v sobotu 14. října stovky závodníků. Zúčastnil se ho také prezident České republiky Petr Pavel, který odstartoval se svým týmem na pramici z Rožmberku nad Vltavou. Ačkoli rčení praví, že do jedné řeky se dvakrát nevstoupí, pro prezidenta nejsou vody Vltavy zcela neznámé. Poprvé se totiž maratonu účastnil v minulém roce.

„Loni to bylo jednodušší, protože jsem byl nepolíben zkušeností. Sice jsem o vodáckém maratonu slyšel, když jsem ale přijel do Krumlova a dozvěděl jsem se, že je to 29 kilometrů, tak mě to trochu vyděsilo. Nicméně jsme prostě sedli do lodě a jeli. Nejen tým, ale i okolnosti byly mimořádně příznivé, takže jsme dojeli o pár vteřin čtvrtí a měli jsme z toho obrovskou radost. V té euforii jsme se domluvili, že pojedeme další rok zase spolu. V průběhu roku jsem si potom uvědomoval, jakých bylo pro mě těch 29 kilometrů krušných, a že zažít to ještě jednou nebude bez pořádného tréninku snadné. Atmosféra tady ale byla krásná, takže i když z toho mám trochu mrazení kolem žaludku, moc se na to těším,“ řekl s úsměvem před začátkem závodu prezident.

A v cíli se mohl Petr Pavel radovat stejně jako vloni. Se svým týmem totiž zopakoval úspěch z loňského roku a také letos dopluli jako čtvrtí.