Město Český Krumlov spustilo nový projekt – Kartu Krumlováka, která občanům přináší zvýhodnění při využívání služeb ve městě, např. slevy na vstupném do městských zařízení – divadel a sportovišť. Benefity ale poskytují i místní podnikatelé v restauracích a kavárnách, muzeích, galeriích a provozovnách volnočasových aktivit.

„Karta Krumlováka je navržena s cílem posílit vztahy mezi místními obyvateli, městem a podnikateli. Chceme být městem, které aktivně dbá na potřeby svých občanů a vytváří pro ně příjemné prostředí. Do karty se zapojují podnikatelé, kteří jsou ochotni poskytnout slevy ve svých podnicích, což věřím, že bude i motivací pro občany k pravidelné návštěvě centra města,“ říká iniciátor projektu starosta Alexandr Nogrády.

Kartu může získat každý občan, který má trvalý pobyt v Českém Krumlově, věkově omezena není. Zažádat o ni může on-line na webu města karta.ckrumlov.cz, následně mu karta přijde na e-mail, odkud si ji stáhne do svého chytrého telefonu, což umožňuje snadný a rychlý přístup k výhodám.

„Myslíme samozřejmě i na občany, kteří neupřednostňují digitální formát. Těm je k dispozici fyzická plastová kartička, o kterou si mohou zažádat osobně na městském úřadě,“ vysvětluje starosta.

Aktuálně karta nabízí např. slevu na vstup do plaveckého bazénu, slevy do nově otevřeného kulturního centra PORT 1560 v pivovaru, zvýhodněné vstupné do Muzea vltavínů, vstupenky 1+1 zdarma na Festival Krumlov nebo třeba slevu do restaurace Maštal na náměstí Svornosti. Další poskytovatelé přibývají každý týden.

„V současné době karta poskytuje slevy na služby, ale časem počítáme, že to bude multifunkční produkt, který zahrne například i parkování, to si ale v současné době žádá delší projektování technického zajištění,“ dodává starosta.

Veškeré informace o kartě – jak funguje, jak o ni zažádat, seznam provozoven poskytujících benefity a další potřebné informace jsou k dispozici na webu karta.ckrumlov.cz.