Najděte své limity, poměřte si síly s tuzemskými sportovními celebritami, a hlavně si užijte spoustu zábavy. U největší české přehradní nádrže v Lipně nad Vltavou už v pátek odstartuje 12. ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu. A všichni účastníci se opět mohou těšit na neopakovatelný zážitek!

Roční čekání je u konce, u „jihočeského moře“ zase bude deset dní pořádný šrumec. Od pátku 11. srpna do neděle 20. srpna se uskuteční největší sportovní akce v regionu, která už ovšem jeho hranice dávno přerostla.

Každý ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu chceme být lepší než před rokem. Program je nabitý nejenom sportem, ale i kulturou. Jsem přesvědčená, že máme připravený nejlepší festival v historii,“ slibuje ředitelka celého sportovního festivalu Kateřina Neumannová.

Právě olympijská šampionka v běhu na lyžích bude tradičně jednou z celebrit, které se do celé akce aktivně zapojí. Opět nebude chybět na startu cyklistického závodu ČEZ Kolem Lipna, při kterém si účastníci mohou vybrat mezi dvěma tratěmi (60 km a 20 km). Zatímco loni byl největší hvězdou hokejista Jaromír Jágr, letos po něm převezme štafetu jeho naganský parťák Dominik Hašek. „Cyklistika pro mě byla během kariéry ideálním doplňkovým sportem, a i teď se rád jedu projet na kole,“ prozradil legendární »Dominátor«, který se pravidelně účastní závodů na horských kolech. Všichni fanoušci si s ním teď mohou porovnat svoji vlastní zdatnost!
Jak na to? Jednoduše: až do dne každého ze závodů se lze průběžně přihlašovat na stránkách www.lipnosportfestival.cz  nebo v Activ pointu v místě konání festivalu. Hlásit lze i týmy a bojovat o zajímavé ceny.

A určitě to bude stát za to! Po Haškově boku se už tuto sobotu na startu cyklistického závodu objeví třeba biatlonová hvězda Gabriela Soukalová, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek či vodní slalomáři Vít Přindiš, Lukáš Rohan a Amálie Hilgertová. Kondiční dril před startem sezony si na kole zpestří i volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko, z Ameriky dorazí i prachatická rodačka Kateřina Nash. „Pojedeme na kole s maminkou, takže si jedu spíš užít, ne závodit,“ smála se všestranná sportovkyně, která brala medaile na běžkách, horském kole i v cyklokrosu. A přesně o tom lipenský festival je: nejen trhat rekordy, ale hlavně si naplno užít sport a zábavu! Mimochodem, na startu se objeví i cyklista Karel Vacek, jezdec profi týmu Corratec, který obsadil druhé místo v jedné z etap letošního Gira d´Italia.

Se známými tvářemi se budou moci fanoušci setkat v podstatě na každém kroku, připraveny jsou i dvě velké autogramiády – v pátek 11. a sobotu 19. srpna. Na startu běhu se kromě vytrvalkyně Marcely Joglové objeví i snowboardingová dračice Eva Adamczyková. První festivalová neděle bude pod pomyslnou patronací elitních vodních slalomářů, s nimiž si budou moci návštěvníci zazávodit a zkusit je porazit na neobvyklých plavidlech. Lekce veslování bude pravidelně dávat slavný Václav Chalupa, pro děti bude jistě lákadlem parkour pod vedením Jaroslava Chuma, historicky prvního českého vítěze Světového poháru, umění chůze po laně bude vyučovat slacklinerka Anna Kuchařová.

Na lipenském festivalu si zcela jistě každý najde to svoje. Děti mohou skotačit na dopravním hřišti, pro náročnější sportovce jsou k dispozici profesionální cyklo simulátory, návštěvníci mohou vyzkoušet své umění při street basketbalu, na překážkové dráze, lezecké stěně a celé plejádě nejrůznějších pohybových workshopů a aktivit. Milovníky her určitě zaujme stánek Hisense a Nintendo zóna se sportovními hrami, ve stánku Všeobecné zdravotní pojišťovny bude probíhat zdravotní diagnostika. A komu by to nestačilo, může vyrazit okouknout Rodinný areál Lipno, který je jedním z našich partnerů.

Každý den začíná v 9.30 ranním výběhem s rozcvičkou a končí většinou až za tmy v letním kině či na pódiu ČEZ ENERGY FESTu. Lipenský Sport Festival totiž tradičně doplní nabitý kulturní program, a ten letošní bude stát za to! Zahajovací den bude nejprve pod taktovkou poprockové kapely Cukr, hlavní atrakcí večera pak bude novocirkusový koncert Cirk La Putyka s projektem Horáček GEN XYZ. První festivalovou sobotu se na pódiu prostřídají Ondřej Brzobohatý, skupina Slza a Jana Kirschner, úterní večer rozněžní Sdružení hlubokýc žesťů České filharmonie, středeční program obstarají kapela CLPBND a epická show Snowflakes: Amerikánka. Sobotní vyvrcholení obstarají Xindl X, Monkey Business a Tata Bojs. Pořadatelé festivalu si dovolují upozornit na úpravu večerního programu Energy festu  18.8. Nevystoupí původně plánovaný CIRKL LA PUTYKA, v programu ho nahradí Emma Smetana a kapela READY KIRKEN

O žaludky všech přítomných se postará gastro zóna s restaurací a barem s míchanými nápoji, o naplnění chuťových pohárků cukrárna Povidloň. Veškeré dění na festivalu lze prostřednictvím air streamu sledovat na vlnách Radiožurnálu Sport, sestřih hlavních událostí z obou víkendů ČEZ Lipno Sport Festivalu nabídne Česká televize. Ale nic z toho nedokáže trumfnout autentický zážitek na vlastní kůži. Přijeďte a rozhodně nebudete litovat!

Nejlepší sportovní adresa: www.lipnosportfestival.cz