Alšova jihočeská galerie zahájila novou výstavní sezonu v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou projektem „Oko, za oko, zub za zub!“ slovenského umělce Martina Gerboce. „Pokud se vám stýská po díle HR Gigera, jehož výstava Metamorphoses se v Alšovce setkala s nebývalým úspěchem, pak je Gerboc tím správným tipem,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro kulturu Pavel Hroch.

Martin Gerboc patří mezi etablované výtvarníky, kteří se nebojí balancovat na hraně a často se vydává až za ni. „Výstava Oko, za oko, zub za zub! je pro návštěvníky Alšovy jihočeské galerie další výzvou k zamyšlení. Je to možnost spatřit Gerbocovu práci s kontroverzními tématy a já opravdu vřele doporučuji se na ni podívat. Celá výstava je osvětlena červeným divadelním světlem. K silnému emočnímu zážitku přispěje i hudba německého hudebního skladatele Richarda Wagnera, která dokonale podtrhuje celkovou atmosféru,“ dodal Hroch.

Martin Gerboc (*1971, Bratislava) je umělec žijící a působící na Slovensku a v Čechách. Je absolventem Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, absolvoval zahraniční stáže v USA a v Dánsku. Doktorandské studium ukončil na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Několik let působil jako pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze. Jihočeským návštěvníkům je dobře známý díky výstavě „Man Is A Man To Another Man“, která proběhla v roce 2018 ve Wortnerově domě a kde vystavoval spolu s Martinem Ederem, Justinem Mortimerem a Attilou Szűcsem. Výstavu Oko, za oko, zub za zub! můžete na Hluboké shlédnout až do 12. května.