Propojením stávajících zpevněných ploch v areálu bývalých kasáren ve Vyšném vznikla bezpečná trasa pro pěší, cyklisty, ale třeba také pro rodiny s dětmi. Trasa vede směrem na Kleť, propojuje vlakové nádraží v Českém Krumlově a Vyšný.

V rámci aktuálně prováděných prací na sanaci areálu bývalých kasáren ve Vyšném se vybudovala trasa pro pěší, která propojuje část od vlakového nádraží k Vyšnému. „Komunikace vedoucí kolem kovového plotu areálu není pro chodce příliš bezpečná a bohužel nebyl prostor pro rozšíření silnice o chodník, který by výhradně sloužil pěším. Nyní se naskytla první příležitost, jak bezpečně nabídnout chodcům či cyklistům pohyb bez toho, aby se každou vteřinou museli uhýbat rychle jedoucím autům,“ říká místostarosta Zbyněk Toman. Kovový plot podél silnice se v nadcházejících týdnech odstraní, čímž se celý prostor otevře.

Spojovací trasa v délce jednoho kilometru nemá statut chodníku, stezky pro pěší či cyklostezky, ale splňuje základní bezpečnostní opatření. Pohyb lidí, kteří aktivně vyhledávají odpočinek v krásném přírodním prostředí hory Kleť, je tak opět o něco zajímavější a atraktivnější.

Současně se v místě, kudy vede trasa, obnovil a vyčistil rybníček, který se nyní napouští vodou. „Na zvelebování celého areálu kasáren neustále pracujeme a snažíme se jej po mnoha letech zakonzervování a chátrání postupně otevřít veřejnosti,“ dodává místostarosta s tím, že severní oblast Českého Krumlova se do budoucna stane žádaným místem pro život.

Zdroj: Petra Nestávalová, tisková mluvčí města Český Krumlov