Jen ta nejmodernější planetária na světě splňují přísné nároky skupiny Pink Floyd, která schvaluje, kde smí být jejich ojedinělé audiovizuální dílo uvedeno. Pouze to nejlepší technické vybavení totiž dokáže zprostředkovat divákům úžasný, místy až psychedelický zážitek. Projekce, kombinující remasterovaný prostorový zvuk alba The Dark Side of the Moon s úchvatnými pohledy do nekonečných hlubin vesmíru i lidské představivosti vyžaduje kvalitní a důmyslné ozvučení sálu. Přísné nároky díky nedávné rekonstrukci českobudějovické planetárium bezezbytku splňuje a svým příznivcům tak může po celý rok 2024 nabízet tuto ojedinělou hudebně-vizuální lahůdku.

Jsme velmi rádi, že jsme přísným hodnocením prošli a musím říct, že to je zásluha investice z roku 2018-2019, když se digitální planetárium budovalo a kdy jsme se společně s naším zřizovatelem, Jihočeským krajem, shodli na tom, že nebudeme vyhazovat peníze oknem a vybudujeme zařízení na úrovni doby. Aby to bylo něco, na čem si můžete dovolit pustit cokoliv s vysokým rozlišením a s kvalitním zvukem. Na těch pořadech je to opravdu znát, takže jsme rádi, že jsme prošli tímhle tím „Pink Floyd“ hodnocením, což je téměř jako světová medaile. A to nejen díky skvělému technickému vybavení, ale i díky našim zaměstnancům, kteří se o něj starají a umějí s ním pracovat,“ uvedla ředitelka planetária Jana Tichá.

Na program zve všechny příznivce skupiny Pink Floyd i náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch. „Znalci dobré hudby by si neměli nechat ujít příležitost oslavit padesátileté výročí vydání alba The Dark Side of the Moon právě zde, v českobudějovickém planetáriu. Jsem moc rád, že právě zřizovatel, Jihočeský kraj, může přispět na tak krásné dílo. Obyvatelé i návštěvníci Evropského hlavního města kultury si takto ojedinělý zážitek rozhodně zaslouží,“ uvedl náměstek Hroch.  

Pořad Pink Floyd: The Dark Side of the Moon bude v českobudějovickém planetáriu promítán po celý rok 2024. Projekce trvá celkem 42 minut.

Více informací na www.hvezdarnacb.cz